"Mikołaj" już za:

NASZE ATUTY

Nasze Przedszkole wyzwoli kreatywność Twojego dziecka.

O NAS

Nasze przedszkole

Nasze przedszkole w obecnej formie, to kontynuacja tradycji przedszkola prywatnego, którego początki sięgają lat 80-tych. To właśnie wtedy powstało w Krakowie pierwsze prywatne przedszkole założone przez Panią Marię Korbut o wdzięcznej nazwie "Domowe Przedszkole". Chociaż czasy się znacznie zmieniły, Przedszkole zachowało swój charakter i dziedzictwo, a także kadrę zarządzającą, która jest niezmienna od początku jego powstania. 

Przestronny budynek

Słoneczne i klimatyzowane sale.

Dostęp do ogrodzonego placu zabaw bezpośrednio z sal.

Zdrowa, smaczna, własna kuchnia.

Łatwy dojazd.

 • Wizja przedszkola
  Pragniemy , aby nasze przedszkole kończyły zdrowe, radosne i twórcze dzieci, gotowe do podjęcia obowiązku szkolnego, wrażliwe na kontakt z kulturą, przyrodą i sztuką. Stale dążymy do tego aby każde dziecko w naszym przedszkolu było: ZDROWE – RADOSNE – TWÓRCZE – WRAŻLIWE NA PIĘKNO PRZYRODY
 • DZIECKO ZDROWE

  Zdrowie to punkt wyjściowy do rozwoju dziecka, jego dobrego nastroju jak i chęci do nauki. Fundamentem zdrowego życia jest odpowiednia dieta i właściwy sposób przygotowania posiłków. Wszystkie posiłki przygotowujemy we własnej kuchni. Starannie dobieramy zdrowe, świeże i nieprzetworzone produkty. Jednocześnie dbamy o to by dzieci już od najmłodszych lat kształtowały w sobie zdrowe nawyki żywieniowe.

  Zdrowie dziecka to również zapewnienie dzieciom aktywności fizycznej oraz poczucia bezpieczeństwa. Organizujemy codzienne spacery, zabawy i gry na przedszkolnym placu zabaw, prowadzimy zajęcia gimnastyki korekcyjnej, a także zajęcia profilaktyczne z zakresu higieny i bezpieczeństwa.

   

 • DZIECKO RADOSNE

  Radosne dziecko to dziecko, które bez trudu potrafi wyrażać swoje emocje, nie boi się ich. Staramy się stworzyć w przedszkolu domową atmosferę, dążymy do wspólnej radosnej zabawy. Uczymy się nazywać i wyrażać emocje. Oswajamy je, wykorzystując naturalne sytuacje, czytanie mądrych bajek i zabawę w teatr. Trudne sprawy staramy się rozwiązać z pomocą inscenizacji, która pomaga wizualizować małe i duże problemy. Stosujemy inne ciekawe techniki rozwiązywania problemów. Negocjujemy porozumienie, zgodę pomiędzy dziećmi odwołując się także do stanów wewnętrznych dzieci - ich intencji, pragnień, emocji, myśli i wiedzy.

 • DZIECKO TWÓRCZE

  Wiemy że dzieci są twórcze z samej swej natury , a postawa twórcza jest wśród dzieci powszechna.

  Chcemy, aby dzieci były twórcze w swoich działaniach, zastanawiały się i rozwiązywały problemy. Podczas codziennych zajęć dążymy do tego aby dzieci: były bystrymi obserwatorami, miały mnóstwo pomysłów, poszukiwały różnych rozwiązań, same szukały odpowiedzi, formułowały hipotezy, eksperymentowały, badały; miały własne zdanie, były ciekawe świata i własnych możliwości, potrafiły wyrażać się poprzez różne środki ekspresji.

 • DZIECKO WRAŻLIWE NA PIĘKNO PRZYRODY

  Pięknem, z którym dziecko styka się najczęściej, jest przyroda. Zjawiska natury, bogactwo świata zwierząt oraz roślin pobudzają wyobraźnię i fantazję dziecka, oddziałują na przeżycia umysłowe i emocjonalne. Pomagamy dzieciom dostrzegać urok otaczającego świata, pozwalamy nacieszyć się pięknem szerokiej przestrzeni, podczas spacerów i wycieczek wspólnie podglądamy naturę i uświadamiamy jej wartości estetyczne.

  Systematycznie rozbudzamy świadomość ekologiczną naszych przedszkolaków. Stwarzamy wiele różnorodnych sytuacji, aby dzieci mogły odkrywać piękny, fascynujący i tajemniczy świat przyrody.

PRZEDSZKOLE W LICZBACH

60

WSZYSTKICH DZIECI

3

ODDZIAŁY

10

NAUCZYCIELI

13

LAT DZIAŁALNOŚCI PRZEDSZKOLA

NASI NAUCZYCIELE

Pani Dyrektor

Dyrektor: Małgorzata Góralczyk – nauczyciel dyplomowany

Wicedyrektor: Salomea Broda – nauczyciel dyplomowany

Nauczycielki wychowania przedszkolnego:

Inni nauczyciele:

Żaneta Burczak-Kołodziej – nauczyciel kontraktowy

Katarzyna Lubaś-Piskadło – nauczyciel kontraktowy

Małgorzata Sroka – nauczyciel mianowany

Anna Szuba – nauczyciel kontraktowy

Aneta Szymczyk – nauczyciel mianowany

Aneta Zając-Holewa – nauczyciel mianowany

POZNAJ NASZEGO PROFESJONALNEGO NAUCZYCIELA

Nasze nauczycielki to osoby kochające dzieci i otwarte na ich potrzeby. Są kreatywne, życzliwe i cierpliwe. Chętnie dzielą się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem. Ich pasja, zaangażowanie i swoboda w wykorzystaniu najnowocześniejszych koncepcji i metod są gwarancją nauczania i wychowania na najwyższym poziomie. Nauczycielki tworzą spójny zespół, który przy współpracy z rodzicami kształtuje ujednolicony system wartości, pozwala na wszechstronny rozwój dzieci, motywuje do odkrywania świata i ułatwia funkcjonowanie we współczesnej rzeczywistości.

J. angielski: Agnieszka Serafin – nauczyciel mianowany

Religia: Marta Migdał – nauczyciel mianowany

Logopeda: Ewa Malinowska-Pawlica – nauczyciel dyplomowany

CO OFERUJEMY

ROZWIJANIE TALENTÓW

Oswajamy dzieci ze sztuką poprzez wyjścia do muzeów, galerii, teatru i kina. Organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi. Bierzemy udział w konkursach, zawodach i innych formach rywalizacji. Prowadzimy kółka zainteresowań. Wspieramy zainteresowania i pasje. Uczymy wytrwałości.

POBUDZANIE KREATYWNOŚCI

Nie wyręczamy. Pozwalamy odkrywać i eksperymentować. Zadajemy pytania. Bawimy się. Wspieramy. Pozwalamy cieszyć się nowymi działaniami.

SOLIDNE PODSTAWY EDUKACJI

Proponujemy bogatą ofertę edukacyjną. Osiągamy wysoki poziom pracy w grupach wiekowych. Stosujemy nowatorskie metody pracy. Oferujemy różnorodne zajęcia dodatkowe.

Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego w oparciu o programy zatwierdzone przez MEN.

Z najmłodszymi dziećmi realizujemy program adaptacyjny.

NABYWANIE UMIEJĘTNOŚCI POPRZEZ DZIAŁANIE

Realizujemy treści nauczania metodą projektów, wykorzystując pracę zespołową dzieci. Umożliwiamy zdobycie nowych umiejętności i tworzenie ogólnych wyobrażeń o świecie poprzez doświadczenia nabywane w trakcie zabaw, czynności samoobsługowych, porządkowych, twórczości plastycznej, kontaktów z otoczeniem społecznym, przyrodniczym i technicznym.

OPINIE RODZICÓW

NAUCZYCIELE PISZĄ

 • Bezpieczni przed ekranem
  Bezpieczni przed ekranem Bezpieczni przed ekranem. Elektroniczne media, zmieniają nasze dotychczasowe życie społeczne i rodzinne. Nie ma możliwości zatrzymania nadchodzących zmian. Dzieci i młodzież chętnie korzystają z powszechnej informatyzacji, jest to również znak postępu i kultury związanej z wirtualnym światem. Niejednokrotnie jesteśmy świadkami…
  Napisano niedziela, 14 marzec 2021 14:13
 • Złość i trudne zachowania u dzieci – jak sobie z nimi radzić w ujęciu Pozytywnej Dyscypliny
  Złość i trudne zachowania u dzieci – jak sobie z nimi radzić w ujęciu Pozytywnej Dyscypliny W niniejszym artykule chcemy przybliżyć Państwu metodę wychowawczą, nazywaną „Pozytywną Dyscypliną”. Pozytywną – aby przełamać negatywny kontekst z jakim kojarzymy słowo „dyscyplina”, czyli podporządkowaniem, „rygorystycznymi regułami postępowania, wprowadzanymi w grupie albo narzucanymi sobie samemu”. W powyższym kontekście dyscyplina nie ukazuje…
  Napisano sobota, 13 marzec 2021 21:16

CENNIK & INFORMACJE

Dzienne wyżywienie
PLN 17,50
 • Własna kuchnia
 • Ekologiczne produkty
 • 5 posiłków dziennie
 • Smacznie jak u mamy :)
Bezpłatny pobyt w godz. 9-14
PLN O
 • Zajęcia dydatkyczno-wychowawcze
 • zajęcia plastyczne
 • zajęcia muzyczne
 • J.angielski 2 x w tygodniu
 • Rytmika
 • Gimnastyka ogólnorozwojowa
 • Kółka zainteresowań
 • Logopedia
 • Przedstawienia teatralne (raz w miesiącu)
 • Religia (dla dzieci sześcioletnich)
Każda następna godzina pobytu
PLN 1
 • Pobyt w godz. 7.00-9.00 oraz 14.00-17.30
 • Elektroniczny system naliczania czasu pobytu
Zajęcia dodatkowe
 • Robotyka
 • Mały przyrodnik
 • Ceramika
 • Mały majsterkowicz
 • Tańce

Nauczyciele polecają

Poznaj nasze propozycje wartościowych książek dla Twojego Dziecka!

KONTAKT DO NAS

Wyślij nam wiadomość

Lub skorzystaj z formularza poniżej

Search